Najdou se i tací, kteří šetří a pojistku ignorují, což se ale nevyplácí. Stačí třeba jedna vichřice, která poničí střechu, vybavení domu či zahrady a náhle je nutné sehnat na opravy několik tisíc korun. Když máte řádnou pojistku, dostane se vám rychlé pomoci a na vašem účtu přistane finanční kompenzace. Podívejte se, jak si pojištění vlastního majetku zařídit tak, abyste neplatili moc a přitom měli jistotu perfektní ochrany.
Jakou pojistku vybrat?
Nabízí se 3 varianty:
1. Pojištění nemovitosti,
2. Pojištění majetku,
3. Pojištění domácnosti.
Je mezi nimi velký rozdíl v tom, na jaké škody se vztahují. Pojištění nemovitosti kryje škody, které vzniknou na věcech nemovitých a také škody na zahradním vybavení (plot, zahradní kultury apod.). Pojištění domácnosti se vztahuje na věci movité – tj. na vybavení, jako jsou koberce, spotřebiče a další. Majetkové pojištění je kombinací obou předchozích. Více se o něm dočtete například zde.
Cena se musí optimálně nastavit
Každý platí za pojištění trochu jinou částku. Jeho cena se totiž odvíjí od velikosti obytné plochy a od výše pojistných limitů. Při jejich volbě buďte opatrní a nastavte si takové, které odpovídají reálné ceně vašeho majetku. Na výsledné ceně se podepisuje také lokalita, ve které dům stojí. Nejvíce platí například lidé v Praze.
Jde sjednat i online!
Pokud pojištění rodinného domu ještě nemáte, sjednejte si ho co nejdříve. Dobrá zpráva je, že lze sjednat pojištění domu online, takže neztrácíte čas. S výhodnou nabídkou přichází například pojišťovna Ergo, která k pojistce domu nabízí zdarma ještě pojištění občanské odpovědnosti s limitem 3 000 000 Kč, nonstop asistenční službu a pojistku bez limitů na sklo, stavební součásti a elektroniku. Při sjednávání je důležité, aby pojistka byla vždy sjednána na jméno majitele nemovitosti, jinak totiž nedojde k pojistnému plnění.